PAYLAŞ
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Kahramanmaraşlı Yazar Vedat Ali Kızıltepe, 7. Uluslararası Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarı’nda hem okurlarıyla buluştu hem de kitaplarını imzaladı. Kızıltepe’nin Deizm, Ateizm, Materyalizm, Agnostisizm, Agnostik teizm gibi sapkın düşünceleri sosyolojik açıdan irdelediği ‘Deizm Aklı’ kitabı fuarda büyük ilgi gördü.
Mihenk Yayınlarından çıkan ‘Deizm Aklı’ kitabında, dünya genelinde artan din karşıtlığı ve bu karşıtlığı destekleyecek akımlara karşı geliştirilen akıl yürütmelere yer veren Kızıltepe, şu ifadelere yer verdi: “7. Uluslararası Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarı’na bu sene de kitaplarımızla katılım sağladık. Daha önce 4 öykü 1 de şiir kitabımız vardı. En son da Mihenk Yayınlarından ‘Deizm Aklı’ adlı kitabımız çıktı. Yeni kitabımız içerik ve format olarak diğerlerinden çok farklı. Kitabımızın içeriğinde Deizm, Ateizm, Materyalizm, Agnostisizm, Agnostik teizm gibi sapkın düşüncelerin irdelenmesi ve tanımları yer alıyor. Kitabımızda; ülkemizde ve dünyada yükselen din karşıtlığına karşı geliştirilen akıl yürütmeler var. Ben Vedat Ali Kızıltepe olarak fıkıh ya da derinlemesine bir dini eğitim almadım. Ben Sosyoloji okudum. Bu bahsettiğim kavramları ve sapkın düşünceleri de sosyolog gözüyle değerlendirdim.”
“İNSANLARI BU SORULARLA YÜZLEŞTİRMEK AMACI GÜTTÜK!”
Deizm Aklı kitabında okurlardan çok olumlu dönüşler aldığını dile getiren Yazar Vedat Ali Kızıltepe, yeni kitabına ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Toplumumuzda ve dünyada, insanların aklında sesli veya sessiz sorular olduğunu düşünüyorum. Bu insanların aklındaki soruları kimseye soramadıklarını, sorsalar bile doyurucu veya ikna edici bir bilgi alamadıklarını düşünüyorum. Bu kitabımızda, insanları bu sorularla yüzleştirmek amacı güttük. Örneğin Tanrı’yı sorgulamayan insan yoktur. Bazılarımız çıkmaza düşer, bazılarımız sorgulamaktan vazgeçer. Kimileri de daha derinlemesine sorgular. Bu sorgulamada da kimisi sapkın düşüncelere meyleder. Sapkın düşünce akımlarının savlarına inanır. Okuyucularımız, kitabımızı okuduklarında sosyolojik bakış açısını da fark edeceklerdir. Kitabımız hakkında okuyucularımızdan çok da olumlu dönüşler alıyoruz. Kahramanmaraş yerelde çok ses getirdi. Ulusalda da çok iyi bir ses getireceğini düşünüyorum. Çünkü hala çok yeni, çok sıcak bir kitap.”

">

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir