VALİ ÇOŞKUN KMAGC’Yİ ZİYARET ETTİ

PAYLAŞ
VALİ ÇOŞKUN KMAGC’Yİ ZİYARET ETTİ
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebi ile Kahramanmaraş Akdeniz Gazeteciler Cemiyeti’ni (KMAGC) ziyaret etti.

Kahramanmaraş Basınının sorunlarının, geleceğinin, şehre kazandırdığı katma değerin konuşulduğu ziyarette Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Çoşkun “7/24 fark etmeksizin mesai kavramı gözetmeksizin vatandaşımıza doğru bilginin ulaştırılması noktasında çok büyük bir görevi icra ediyorlar”  açıklamasında bulundu.

Vali Çoşkun, “Öncelikle tüm basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Sağlık ve afiyet içerisinde nice yıllar diliyorum. Her zaman ifade ediyoruz, gerçekten basın mensubu arkadaşlarımız tabiri caizse bir kamu görevi hissiyatı ile görevlerini icra ediyorlar. 7/24 fark etmeksizin mesai kavramı gözetmeksizin vatandaşımıza doğru bilginin ulaştırılması noktasında çok büyük bir görevi icra ediyorlar. Bu katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 Vali Çoşkun “Günümüzde dijital medya hadisesi yaygınlaşmaya başladı. Bu konuda da galiba yasal düzenleme gerekiyor.”

“Ayrıca yerel basınımız ilimizin kalkınması, kültürel ve ekonomik bakımdan şehrimizin gelişmesi büyük bir çaba içerisindeler. İnşallah temennimiz aynı minvalde gazeteciliğin genel prensipleri çerçevesinde vatandaşlarımızın doğru bilgi alması adına sizlerin vasıtası ile yürüyecektir. Tabi ki artık günümüzde dijital medya hadisesi yaygınlaşmaya başladı. Bu konuda da galiba yasal düzenleme gerekiyor. Oda beklentiler doğrultusunda en kısa zamanda gerçekleşmesi temennisi içerisindeyiz. Çünkü çok düzensiz, düzen altına alınması gereken bir alan inşallah bu durum en kısa sürede düzen altına alınacaktır. Yeniden 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum. Hayırlı çalışmalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyarete Cemiyet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Keklik, Genel Sekreter Osman Tuğrul Tuğ, Kahraman Tv Muhabiri Hasan Çiftçioğlu Üye Fatma Zencir, Üye Ömer Barış katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Headlines