• DOLAR
  %-0,20
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %-0,13
 • BIST
  %-1,54
Siyer yarışması yoğun ilgi gördü

Siyer yarışması yoğun ilgi gördü

Peygamber Sevdalıları Vakfının düzenlemiş olduğu siyer yarışması yoğun ilgi gördü.

Türkiye genelinde yapılan sınav, Kahramanmaraş merkez’de iki okulda gerçekleştirildi. Yarışma dört kategoride, yazılı test usulü ile yapıldı.

Yapılan sınav değerlendirmesi sonucu puanların eşit olması halinde ödül kazananlar komisyon nezaretinde yapılacak kura ile belirlenecek.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü, Kahramanmaraş ve ilçelerinde Siyer Yarışmasına yönelik çalışmalarımalar yaptı.

Merkez ile ilçelerde, halkın Siyer Yarışmasına, Peygamber Sevdasına çok ciddi bir teveccühü ve katılımı oldu. Küçüğü ile büyüğü ile binlerce insan Peygamberi (Sallallahu Aleyhi Vesellem) okuyor tanıyor ve onu evlerinde misafir ediyor. Çünkü herkes bunun kaybedeni olmayan bir yarışma olduğunu biliyor.

Kahramanmaraş Peygamber Sevdalıları vakfı il koordinatörü Adem Kılınç yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu sınavı yapmamızın amacı, toplumun tüm bireylerinin, peygamberini iyi tanımalarına katkı sağlamak. Bu yarışmada çeşitli sembolik hediyeler versekte, aslolan kimsenin kaybetmemesi.
Toplumda okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine vesile olmayı amaçlamaktadır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?