• DOLAR
  %-0,05
 • EURO
  %0,06
 • ALTIN
  %-0,03
 • BIST
  %-1,54
Maraş’tan Yükselen Korkma sözü Anadolu’ya İlham Olmuştur

Maraş’tan Yükselen Korkma sözü Anadolu’ya İlham Olmuştur

 

Kahramanlık Destanımızın 102. Yılı Kutlu Olsun

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümünü kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “İmanla, irfanla, bağımsızlık aşkıyla yazdığımız kahramanlık destanımız 102 yaşında. Bu şehrin her bir ferdi, kahraman ecdadımızın muazzez ruhlarını taşıyor. 12 Şubat Kurtuluş Bayramı’mız kutlu olsun. Ecdadımızı rahmetle anıyorum” dedi.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Kazanılan zaferle Milli Mücadele’de bir destan yazıldığını vurgulayan Başkan Güngör, “Bu muazzez topraklar; Sütçü İmam, Vezir Hoca, Ali Sezai Efendi, Senem Ayşe, Rıdvan Hoca, Arslanbey, Avukat Mehmet Ali Beygibi binlerce kahramanın vaktine hazır olmasıyla kurtarıldı. Hürriyetin, bağımsızlığın sevdası yeri geldihutbe oldu, yeri geldi satırlara dökülüp bir bildiriye işlendi. Kahramanmaraş’tan yükselen ‘Korkma!’sözü, ebediyete kadar bağımsız olacak bu vatana ilham olmuştur” dedi.

 

Tüm Şehitlerimizi Rahmetle Anıyorum

“Zincirlenmiş, bağımsızlığından alıkonulmuş, esaret altına alınmaya çalışılmış bir vatan, işte bu yüksek mücadele ruhu ve kararlılığıyla kurtarıldı. Tarih ilk defa bir dirilişin böylesine kuvvetle olduğuna şahitlik etti. İmanla, irfanla, bağımsızlık aşkıyla yazdığımız kahramanlık destanımız 102 yaşında. Bu şehrin her bir ferdi, kahraman ecdadımızın muazzez ruhlarını taşıyor. Bu vesileyle bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. 12 Şubat Kurtuluş Bayramı’mız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?