• DOLAR
  %-0,05
 • EURO
  %0,06
 • ALTIN
  %-0,03
 • BIST
  %-1,54
KİMİ SAVUNUYORSUNUZ ?

KİMİ SAVUNUYORSUNUZ ?

Bu ülke bir çok dava gördü. Ne badireler atlattı hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bu ülke ayak üstü bir mahkemede başbakanını aştı. Bu ülke irtica yalanı ile bir çok vatanseveri güneşe hasret bıraktı. Geçmiş hakkında doğru veya yanlış yorumu yapmak zaman kaybı olacağı için yapılması gereken en önemli nokta bundan sonra daha adil olmak ve doğruyu ne pahasına olursa olsun savunmaktır. Kısa bir süre önce dünyanın yakından takip ettiği  Kavala davasında neler olduğunu gördük. Sanki özgül değilde batının dili gibi konuşanları,  kopyala yapıları siyasetini gördük. Şimdi ise Canan Kaftancıoğlu davasının sonuçlarını ve özellikle muhalif kanadın bu karar karşısında takındığı tavırları gördük.

 

Sonuç karşısında partinin vitrini bir yere toplanıp karara nasıl karşı olduklarını bağıra bağıra dile getirdiler. Bakın ben siyaset olsun , inanç olsun hoşgörü ve saygı içinde olmayı tercih ediyorum. Benim görüşümden olmayabilir,  benim dinimden olmayabilir. Bir insan hakkında yorum yaparken ilk önce insan olma kimliği ile değerlendirme yaparım. Şimdi gelin yapalım bu değerlendirmeyi.

 

Davası sonucunda siyasi yasak olan şahıs

1) Her fırsatta devletin kademelerini hoş olmayan ve hakaret içeren sözler ile eleştirmiş.

2) Her fırsatta gerek canlı olarak gerek sosyal platformlarda benim dini degerlerimi aşağılamış.

3) Benim özgür iredeme hakaret edip beni insan yerine koymayıp aslı astarı olmayan sözler ile karalamış.

 

Bunları yapan biri gayet normal bir şekilde ceza almış ve adalet yerini bulmuş. Parti arkadaşları ile bu yaptıkları eylemleri görmezden gelip yine iftira politikası ile bu karar siyasidir diye bağırıyor. İlk önce kendi destekçileri ve daha sonra da tüm Türkiye’nin sorması gereken soru şu.

 

KARDEŞİM SİZ KİMİ NEDEN SAVUNUYORSUNUZ???

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?