• DOLAR
  %-0,20
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %-0,13
 • BIST
  %-1,54
Kervancıoğlu’ndan Regaib Kandili Mesajı

Kervancıoğlu’ndan Regaib Kandili Mesajı

Alpedo Kervan Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, Üç Aylar ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Mesajında müstesna ayların önemine vurgu yapan Kervancıoğlu, “Peygamber Efendimiz (sav), ‘Allah’ım! Recep ve Şaban aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur’ diye dua ederek bu müstesna ayların önemine dikkat çekmiş; Müslümanların zihin ve gönül dünyasında bir ‘özel zaman bilinci’ inşa etmiştir. Üç ayların başlangıcı olarak kabul edilen Regaip Kandili, İslam âleminin en önemli ve faziletli günlerindendir. Bu gece, içerisinde bulunduğumuz rahmet ikliminin ilk cuma gecesidir. İçten ve samimi bir kalple Allah’a yönelen kulların affedileceğinin ümit edildiği mübarek bir gecedir” dedi.
Regaib Kandili’nin rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi olduğunu kaydeden Kervancıoğlu, şu ifadelere yer verdi: “Bu gece, Allah’ın mağfiretinin, engin lütuf ve kereminin üzerimize yağdığı bir rahmet gecesidir. Toplum olarak bu mübarek geceyi değerlendirerek birbirimize kenetlenmeliyiz. Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin ruhumuzu kuşatan, gönüllerimizi ferahlatan mübarek üç aylarını ve Regaib gecesini tebrik ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?