HERŞEY Mİ KÖTÜYE GİDER?

PAYLAŞ
HERŞEY Mİ KÖTÜYE GİDER?
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Normal olarak gün geçtikçe insanoğlunun daha da gelişmesi daha da aydınlanması gerekir. İnsan fıtratı yeniliğe ve daima bilgiye açık olduğu için dün ile bugün arasında fark olması gerekir. Evet bir fark var dün daha iyi , bugün yarından daha iyi oluyor. Geçenler de dünyaca ünlü bir karşılama olan Real Madrid Barcelona maçını izledim ve ağlamamak için kendimi zor tuttum. Bu iki takım dünya futboluna yön veren iki takım bu kadar rezil bir hale gelebilir. Sadece iki takım değil dünya futbolunun geri kalanıda aynı durumda. 

 

SEBEBİ NE PEKİ ??

 

Tabi ki futbolun bir rant kavgası ve iktisadi bir endüstri haline gelmesi. Eskiden takımlarına gönül veren oyunlar varken şimdi ise banka hesaplarına önem veren oyuncular mevcut. Para için maça çıkmayanlar,  para için ülkesinin değil de başka ülkenin milli takımında oynayanlar. Bir sistem ne kadar para ile fazla iç içe girer ise o sistem bozulmaya mahkumdur.

 

Tabi spor sadece bir örnek. Dünyanın tüm sektörlerinde emekler bir dava için değil üzerinde sayılar yazılı kağıt parçaları için verilmeye başlandı. Buda dünya gelişiminde emperyalizm denen canavarın daima kazanması ve asıl gelişmesi gereken insanlık olgusunun yerli bir olması anlamına geliyor. 

 

Zeki isen değil paran var ise daha kaliteli eğitim alıyor,  hasta isen değil paran var ise tedavi olabiliyorsun , canın sıkılıyorsa değil paran var ise sosyalleşebiliyorsun.

 

Eğer çok iyi bir makine mühendisi isen devletinin veya inancın kalkınması için değil daha çok parayı kim veriyor ise oraya çalışıyorsun. 

 

Bu kafa ile bu düşünce tarzı ile biz daha iyi doktorlar daha iyi mühendisler daha iyi insalar değil ,sistemin kalkınması adına daha iyi hizmetkarlar yetiştiriyoruz. Kimse kusura bakmasın buda dünyayı daha geriye sürüklüyor. 

 

Daha iyi kameraları olan telefonlar yapınca daha hızlı bilgisayarlar yapınca yada daha pahalı ve hızlı arabalar yapınca değil insan olmayı ve bilimi insanlık için kullanmayı seçtiğimizde gelişme kaydedecez. 

 

Para için yaşayan para için ömrünü heba eden insalar olduğu sürece dün her zaman daha güzel olacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Headlines