Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü Yetkilileri Portekiz’de Staj Hareketliliği Görüşmeleri Gerçekleştirdi

PAYLAŞ
Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü Yetkilileri Portekiz’de Staj Hareketliliği Görüşmeleri Gerçekleştirdi
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü yetkilileriÇUKUROVAMed Staj Konsorsiyumu Projesi kapsamında Portekiz’de bulunan çeşitli şirketler ve sivil toplum kuruluşlarıyla Staj Hareketliliği kapsamında ikili işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdi. Yapılan görüşmeler neticesinde Portekiz ve İspanya’da bulunan çeşitli şirket ve sivil toplum kuruluşları ile İşletme, Uluslararası İlişkiler, Sivil Toplum Yönetimi, Mühendislik ve Mimarlık, Spor ve Güzel Sanatlar alanlarında ikili işbirliğine varıldı.

KSÜ Erasmus+ Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Aylin Yardımcı,Erasmus+ programının üniversitemizin uluslar arasılaşmasında büyük ölçüde etkili olduğunu, programın yaygınlaştırılması ve üniversitemizin uluslararası platformda tanınırlılığının artırılması için bu tür faaliyetlerin önemine değinerek ilgili çalışmaların sürdürüleceğini belirtti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, göreve geldikleri ilk günden itibaren üniversitemizin uluslararasılaşması ile ilgili yürütülen her faaliyete destek verdiklerini ve üniversitemize Erasmus+ kapsamında tahsis edilen hibelerin tamamının verimli ve etkin bir şekilde kullanıldığını belirterek, “Öğrencilerimizin mezuniyetleri sonrası istihdam edilebilirliğini, sosyal, kültürel ve akademik başarılarını büyük ölçüde etkileyen Erasmus+ Değişim Programı’nın sürdürülmesi ve yaygınlaştırılması için gayretlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yapılan görüşmeler kapsamında Portekiz’de staj hareketliliği kapsamında bulunan öğrencilerimize de yerinde staj izleme etkinliği gerçekleştirildi.

">

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir