• DOLAR
  %-2,69
 • EURO
  %-2,43
 • ALTIN
  %-2,33
 • BIST
  %0,43
DENEMEDEN BİLEMEYİZ

DENEMEDEN BİLEMEYİZ

Denemeden bileyiz,  bu cümleyi son zamanlarda defalarca duymaya başladık. Peki nedir mahiyeti bu cümlenin ? Mevcut yönetimden memlun olmayan veya hiç desteklemeyen kesimin , kardeşim yıllardır bu yönetim var gidişat kötü o yüzden başka kişilerde şansımızı denemeliyiz deme şeklidir. Tabi ki bu fikirde olanlara saygı duyarım çünkü iradeye pranga vurmak bizim usulümüz değildir. Siyasi arenada ki rekabet ülkeyi daha iyiye götürebilir buna da katılıyor. Lakin bu fikirlerinizi desteklemek için bize gerek vaatler gerek toplumsal değerler konusunda fikir sunmanız gerekmektedir. 

Karşıma geçip, bu yönetimin miyadı doldu başka denemeler yapmak gerekir dedikten sonra şu kişi veya bu parti gibi örnekler sunmalı ondan sonra da nedenini açıklamak gerektiğini düşünüyorum. 

Hayatta en mantıksız bulduğum davranış şekli partizan olmaktır. Ben partizan değilim ve bu devleti bu milleti daha ileriye taşıyacak kesimleri her zaman desteklemeye hazırım. 

İşte sorun tam olarak da burada başlıyor. Ben bu cümleleri kurduktan sonra dişe dokunur karşılık alamıyorum ve alamayınca içi boş propaganda bana yersiz geliyor. Diyelim ki yönetimi 6 lı masa aldı. Bu bloğun gerek siyasi gerek toplumsal fikirlerini kendi ağızlarından gayet iyi biliyoruz.

Bu yeni gelen yönetimin bazı icraatler yaptığını varsayalım ve bunları sırayalım.

1) Ekonomik kriz nedeniyle kötü giden sistem için çareyi dış bankalardan borç alarak dengelemeye çalıştıklarını ve kameralar karşısında birde böyle deneyelim denemeden bilemeyiz dediklerinde saygı ile karşılayacaz sonuçta denemeden bilemeyiz.

2) Enerji piyasası alanında yaptigimiz atılımların durduklarını varsayalım. Küresel enerji baronları ile ters düşmezsek belki enerji sektöründe fiyat indirimi olur sonuçta denemeden bilemeyiz. 

3)Yunanistan’ın küstah çıkışlarına sessiz kalalım ne olacak belki Avrupa ile aramızı düzeltirsek şirin çocuk olmaya devam edersek daha iyi bir duruma geliriz sonuçta denemeden bilemeyiz.

4) Ortadoğu siyasetimiz değiştirelim ve her yerden çekilelim bırak terör örgütü devlet falan kursun bizene Tom Amca ile ters düşmeyelim belki dolar düşer sonuçta denemeden bilemeyiz.

5) Neymiş efendim Siha ve İha ile dünya silah sanayinde söz sahibi olacakmışız. Gerek yok siha ve iha üretimini sonlandırıyor mevcut bulunan araçları manzara çekimi için için kullanır belki o zaman daha iyi duruma geliriz sonuçta denemeden bilemeyiz.

6) Altılı masanın gizli üyesi meydanlarda bas bas özerklik çığırtkanlığı yapıyor. Tamam onlarada özerklik verelim belki ülke daha güzel olur sonuçta denemeden bilemeyiz.

Allah aşkına denemeden bilemeyiz diyen arkadaşlar cidden neyi deneyecez bana bunun bir cevabını verin. Bana deyin ki şu olursa daha iyi olacak şu parti bunu vadediyor vs vs. Sizin ne yaptığınızı ben size söyleyeyim içi boş propagandalarla sistemi kör kuyaya atmaya çalışıyorsunuz. Yapmayın…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?