Demirci, “Basın, demokrasinin temel taşlarından bir tanesidir”

PAYLAŞ
Demirci, “Basın, demokrasinin temel taşlarından bir tanesidir”
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

BAŞKAN DEMİRCİ “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

 

Sağlık-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı iler bir mesaj yayınlayarak, Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan, toplumun bilgilendirmesi noktasında oldukça önemli bir meslek olduğunu söyledi.

 

 

Demirci mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

 

Basın, demokrasinin temel taşlarından bir tanesidir. Kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmesi demokratik ülkelerin en belirgin göstergesidir. Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan, toplumun bilgilendirmesi noktasında oldukça önemli bir meslektir.

 

Savaşlarda, depremlerde, sellerde, pandemi sürecinde nasıl sağlık çalışanlarımız ön plandaysa toplumun bilgilendirilmesi için de basın emekçileri ön safta çalışıyor.
Sağlık çalışanlarımız insanlara umut oluyor, basın emekçilerimiz de insanlarımızı bilgilendiriyor ve bilinçlendiriyor.

 

21. yüzyılda teknolojinin böyle geliştiği, yalan bilginin saniyeler içinde yayıldığı bir ortamda mesleklerini icra eden basın çalışanlarımıza büyük görevler düşmektedir.
Bu görevlerin en başında toplumu doğru bilgiye ulaştırmak vardır.

 

Bizleri her zaman doğru bilgiye ulaştıran gazetecilerimizin ekonomik, sosyal ve özlük haklarının da bir an önce hakkaniyet içerisinde düzenlenmesi gerekmektedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle toplumun doğru bilgilendirilmesi ve aydınlatılması, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesi gibi önemli görevler üstlenen gazetecilerimizin bu anlamlı gününü tebrik ediyoruz.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Headlines