• DOLAR
  %1,51
 • EURO
  %0,76
 • ALTIN
  %0,27
 • BIST
  %1,81
Başkan Kara’dan 12 Şubat Tebriği

Başkan Kara’dan 12 Şubat Tebriği

Akparti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 102.yılında kutlama mesajı yayımladı.

Kara, “Destansı İstiklal Harbimizin Sütçü İmam ile ilk kurşununun atıldığı, Rıdvan Hoca ile İslamî bilincin
ruhlarda bayraklaştığı, Şeyh Ali Sezai Efendi ile ulvî bir hal aldığı, Arslan Bey ile çelikten bir direnç ile
destanlar yazıldığı gündür 12 Şubat. Tam bir asır öncedir… Mazlumun son kalesi Anadolu düşme noktasındadır” ifade etti.

Akparti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara açıklamasında “Elinden silahı alınmış,askeri terhis edilmiştir. Cepheden evine dönen Mehmetçik evininde işgal edilmiş olduğunu görmenin hüznünü yaşamıştır. Ümmetin evlatları için zor bir sınavdır bu. Eli kanlı işgal kuvvetleri bu durumu
fırsat bilip zulmünü her geçen gün daha bir artırırken ümmetin evlatlarının da sabır taşı patlama noktasındadır. Ve bayrak olayı sabır bardağının taştığı gündür. Bu topraklarda yaşayan her bir fert; Türkü ile Kürdü, Sünnisi ile Alevisi, Çerkezi, Türkmeni ile vatan savunmasının bir ferdi olmuştur. Bu
hayasız işgale karşı bir ve birlik olanlar İngilizini, Fransızını ve işbirlikçileri Ermenileri elbirliği ile
kovmuştur bu topraklardan. Bugün bile hâlâ, şehit kanlarıyla sulanmış aziz vatan topraklarını işgal fikrinden vazgeçmeyen batıyı iyi bilmek ve tanımak gerekir. İşgal fikirlerinden hiçbir zaman vazgeçmemiş olan Batı bugün modern işgalyöntemleri geliştirmiştir. Bu farklı yöntemleri iyi tahlil etmek gerekir. Vakti ve yeri geldiğinde karşıdurmasını bilmek gerekir. Fert fert her bir gencimiz yeri geldiğinde ya bir Arslan Bey, ya bir Ali Sezai Efendi, ya bir Senem Ayşe, ya da Çuhadar Ali gibi destanlaşabilmelidir. Bu bilinç her bir ferdimizde vardır ve tarih boyunca da var olacaktır.
İstiklalimizin sene-i devriyesini idrak ettiğimiz şu günlerin vesilesi ile cümle şehit ve gazilerimizin aziz hatırasını minnet ve hasretle yâd ediyor ruhlarına Fatihâlar gönderiyorum. Mekanları cennet olsun…”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?