• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,04
 • ALTIN
  %0,22
 • BIST
  %-0,89
10.UFKA YOLCULUK YARIŞMASI ONİKİŞUBAT’TA TANITILDI

10.UFKA YOLCULUK YARIŞMASI ONİKİŞUBAT’TA TANITILDI

 

Merdân Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği tarafından Onikişubatilçesi okul idarecilerine yönelik10.Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasıtanıtım ve bilgilendirme toplantısı,Pınarbaşı ÇınaraltıTesisleri’nde yapıldı.

Türkiye genelinde Server Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen Kahramanmaraş’ta ise MerdânAhlâk Kültür ve Çevre Derneğitarafından organizesi üstlenilen “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması”nınOnikişubatTanıtım Toplantısı,Pınarbaşı Çınaraltı Tesisleri’nde yapıldı.

Bu yıl 10.su yapılacak olan Ufka Yolculuk Yarışması Onikişubat ilçesi tanıtım toplantısına KahramanmaraşBüyükşehir BelediyesiKültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Akif Bulut ile Şube Müdürleri,Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Merdân Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Mehmet Pak, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Doğu Akdeniz Bölge Danışmanı Hüseyin Yılmaz ile İl Sorumlusu Ersoy Kaba, Merdân Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği Onursal BaşkanıSalih Özsağırve Onikişubatilçesinde görev yapan okul idarecileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Dernek Başkanı Mehmet Pak,Ufka Yolculuk Yarışmalarının yanı sıra, 8 milyar insanlık âlemini kapsayacak şekildeeleştirel düşünme, helal ve sağlıklı yaşam, Kur’an-ı Kerim’in anlamıyla buluşmak, sivil savunma, izcilik ve gençlik çalışmaları, “Haydi Çocuklar Camiye” etkinliğigibi çeşitli alanlarda yürüttükleri çalışmalarından bahsettiği konuşmasında, dernek faaliyetlerine katkıları ve destekleri dolayısıyla Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve programa yoğun bir katılım sağlayan okul idarecilerineteşekkür etti.

ÖĞRENCİLERİMİZİ TEŞVİK EDELİM

Programda selamlama konuşması yapan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Akif Bulut, yarışma konusunun öneminden bahsederek,“İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bu yarışmayı öğrencilerimiz adına önemsiyoruz. Bizler de birer eğitimciyiz. Çocuklarımız bizlere emanet. Bu nedenle çocuklarımıza sağlıklı düşünme yetisini kazandırabilmek için öncelikle bizlerin sağlıklı düşünmesi gerekir. Bu konudatüm eğitimcilerimize çok önemli bir görev düşüyor. Hele bu coğrafyada, bu coğrafyada bize çok önemli görevler düşüyor. Bu anlamda sağlıklı düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan ‘Sağlıklı Düşünmek’ konulu Ufka Yolculuk Yarışması’nı düzenleyen sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

 

EĞİTİM ve KÜLTÜR ÇALIŞMALARINA ÖNEM VERİYORUZ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen programa katıldığını kaydedenKültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan ise,“Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim ve kültür çalışmalarına çok ayrı bir önem veriyoruz. İmkânlarımız dâhilinde özellikle genç kuşakların eğitimlerinin desteklendiği bu tür organizasyonların yanında yer alıyoruz. İstiyoruz ki Necip Fazıl Kısakürek, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil ve daha nice yazar ve şairlerimiz gibi yazmaya ve okumaya meyilli genç kuşaklar yetiştirelim.Buna katkı sağlayacağına inandığımızUfka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nı eğitim çalışanları ile desteklemek, bizim için büyük bir onurdur.” diye konuştu.

 

8 MİLYAR İNSANLIK ÂLEMİNE ÖRNEK

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Doğu Akdeniz Bölge Danışmanı Eğitimci Hüseyin Yılmaz,   güzel bir geleceğin iyi niyetli, insaf sahibi, güzel ahlâklı, temiz kalpli ve doğru düşünen gençler yetiştirmekle mümkün olacağını kaydederek, “Dokuz yıldan bu yana düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının bu yıl 10.sunu organize etmenin heyecanını yaşıyoruz. 9 yılda 81 il, 922 İlçe, 3.762.969 katılımcı ve 100 binden fazla gönüllüye ulaşan organizasyonumuzda Kahramanmaraş’tan yaklaşık 50 bin gencimizi Ufka Yolculuk ile buluşturduk. Bu yıl yarışmamıza 7’den 70’e büyük küçük her yaş grubu, yani yetişkin bireyler de katılabilecek.” ifadelerini kullandı.

 

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları’nın bu sene “Sağlıklı Düşünmek” teması ileyapılacağını belirten Yılmaz, “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları ile katılımcıların, her bireyin bilmesi gereken temel bilgileri öğrenmesine, sınav atmosferini yaşayarak uzun soluklu bir eğitim maratonundan geçmesine yardımcı oluyoruz.” sözlerini ifade etti.

NEDEN SAĞLIKLI DÜŞÜNMEK?

Yılmaz, “Sağlıklı Düşünmek” teması ile ilgili konuşmasında şunları kaydetti: “Varsayımlar, asılsız inançlar, hakiki bilgi görüntüsüne bürünüp sorgusuz sualsiz düşünce dünyamıza sızıyorlar. Evimize niyetini bilmediğimiz kimseyi almayacağımız gibi her bilginin de süzgeçten geçmeden düşünce dünyamıza girmesine izin vermemek gerekiyor.İyi-kötü, doğru-yanlış her türlü bilginin yağmur gibi yağdığı ve kolaylıkla yayıldığı bir zamanın içinde bilginin özellikle de tasarlanmış bilginin, artış hızını ve topluma etkilerini gören Ufka Yolculuk Ekibi, bu yıl ‘Sağlıklı Düşünmek’ konusuna dikkat çekmeye karar verdi.Ufka yolculuk doğru kaynakları ve doğru bilgiyi seçebilme becerisini artırmak, bakış açılarını genişletmek, dünyada olanları doğru kavramak için, doğru anahtarlarla yeni kapılar açmak isteyen 7’den 70’e herkesi bu yıl ‘Sağlıklı Düşünmek’ konusunda yarışmaya bekliyor.” dedi.

KAYBEDENİ OLMAYAN YARIŞMA

Kaybedeni olmayan Ufka Yolculuk Yarışmaları’ndayarışmaya özel hazırlanan birbirinden eşsiz kitapları okuyarak elde edilebilecek kazanımların yanı sıra Türkiye ve Kahramanmaraş’ta dereceye girecek olan yarışmacılara toplamda 1 Milyon TL’yi bulan para ödülü de veriliyor.

Diğer yandan online yapılacak yarışmaların ilki 17-18 Nisan’da, ikincisi ise 22 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Yarışma ile ilgili detaylı bilgilerewww.ufkayolculuk.com web sitesinden veyaUfka Yolculuk sosyal medya hesaplarındanulaşılabilecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

2